Sousedské
knihovničky

Sousedské knihovničky jsou určeny všem, kteří hledají domov pro staré i nové knihy, rádi čtou a chtějí budovat sousedské vztahy. Vedle podpory čtení jsou knihovničky spojujícím bodem pro lepší poznávání sousedů a stmelování místní komunity.

 

Tvůrci se nechávají inspirovat projektem Little Free Library. Sousedskou knihovnu představují skříňky s knihami, pro půjčování platí jednoduché pravidlo: přečti a vrať, nebo vyměň za jinou! Tvůrci knihovniček chtějí inspirovat obyvatele své obce či města, aby rozvíjeli aktivity, které propojují lidi a vytvářejí příležitosti k setkávání a sdílení.

 

Projekt si klade za úkol propagovat literaturu a vztah ke knížkám pomocí celosvětového rozšíření těchto budek. Výhodou těchto knihoven je fakt, že knihy nelze ukrást, jsou totiž zdarma a knížku si půjčíte bez průkazky, bez upomínek a v jakoukoli noční i denní dobu!

 

 

Registracni formular

Zde se prosím zaregistrujte vaší "knihobudku"!
Údaje označené * jsou povinné.

Po odeslání registrace vaší knihobudky ověříme zadané údaje a knihobudku na mapě aktivujeme během cca 24 hodin. Knihobudka se tedy nezobrazí ihned po Vaší registraci!

Název sousedské knihovny *

Zastřešující knihovna *

Kontaktní osoba

Poloha na mapě - Vybrat kliknutím v mapě*

Umístění vaší knihobudky vytvoříte příblížením/oddálením a následným kliknutím do mapy. Vybraný bod na mapě automaticky načte GPS souřadnice do formuláře níže. Pokud znáte přesné GPS souřadnice, můžete je sami vyplnit v číselném formátu (XX.YYYYYYY) do formulářových polí.

Poloha na mapě - zeměpisná délka (desetinné číslo okolo 15) *

Poloha na mapě - zeměpisná šířka (desetinné číslo okolo 50) *

Obec / město *

Poznámka

Fotka *

Vybrat soubor Procházet